Çözümlerimiz

Image

Büyük Veri Çözümleri

Teknolojinin ilerlemesi ve internetin gelişmesi ile beraber günümüzde bilginin gücü de ön plana çıktı ve internet dünyasındaki birçok olgu ‘Bilgi Çöplüğü’ olarak anılmaya başlandı. Bununla beraber bu çöplükten anlamlı verilerinde çıkabileceği düşünülerek “Büyük Veri” (Big Data) kavramı ortaya çıktı. Tam da bu noktada, IMST Bilişim olarak akademik çalışmalarımızın yönünü büyük veriye çevirdik. Bu çalışmalar sonucunda edindiğimiz teknik ve akademik bilgi birikimimizi, müşterilerimizin büyük veri problemlerini Hadoop ekosistemi içinde yenilikçi yaklaşımlar getirerek çözüyoruz.

Image

Öneri Sistemleri

Artan müşteri sayısı, buna bağlı olarak işlem kapasitesinin artması sonucunda müşteri ihtiyaçlarını hızlı ve doğru bir şekilde tespit edip, çözüm önerileri sunmak daha da zor bir hale gelmiştir. IMST Bilişim olarak müşterilerimizin bu tür ihtiyaçlarını analiz ediyor, büyük veri konusunda sahip olduğumuz tecrübe ve akademik bilgi birikimi ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun öneri sistemleri geliştiriyoruz.

Image

Metin&Fotoğraf Arama Motoru

Hadoop ekosistemi içinde geliştirdiğimiz ve kendi arama servislerimizi yazdığımız alt yapı ile müşterilerimizin metin tabanlı arama motoru ihtiyaçlarına çözüm sunuyoruz. Hadoop bileşenlerini de kullanarak milyon kareden büyük fotoğraf arşiviniz varsa bu fotoğraf arşivinden bir saniyenin altında fotoğraf araması yapıyoruz.

Image

Uydu İletişim Teknolojileri

Müşterilerimizin uydu üzerinden tek yönlü olarak veri aktarım ihtiyaçlarına uçtan uca tüm süreçleri kapsayan teknolojimiz ile sağlıyoruz. TÜRKSAT, ARABSAT, EUTALSAT ya da başka uydular üzerinden veri gönderim ihtiyaçları için mühendisliği firmamızda yapılan tek yönlü iletişim protokolü ile verinin eş zamanlı olarak alıcı noktalara güvenli olarak transferini sağlıyoruz. Geliştirilen protokol ve çözümler sadece uydu üzerinde veri aktarım ile sınırlı değildir. Uydunun dışında farklı fiziksel iletim ortamları içinde çözüm sağlanır.

Image

Kurumsal Kaynak Yazılımları

Müşterilerimizin faaliyet gösterdiği iş alanları ve bulundukları sektörü yakından tanıyor, en uygun yazılım ihtiyacını çok hızlı üretiyoruz. Üretimden satışa, finansal işlemlerden mali raporlamalara, maliyet hesaplamalarından stok kontrollerine kadar; organizasyon içinde yer alan tüm birimlerin verimli ve birbirleriyle uyumlu çalışması, iş süreçlerinin sürekli kontrol edilebilir olması en temel hedefimizdir.

Image

Eğitim, Animasyon, Simülasyon Çözümleri

Geleneksel eğitim anlayışının yavaş yavaş değişime uğradığı bu zaman diliminde IMST Bilişim olarak online eğitim, animasyon, simülasyon teknolojilerine önem veriyoruz. Öğrenme ve eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesi, sağlanması ve yönetimi için animasyon, siümlasyon, soru, film, döküman, resim gibi görsel ve işitsel materyaller ile geliştirdiğimiz yazılım ve teknoloji çözümlerimizi öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin kullanımına sunuyoruz.